Witam na mojej stronie

Od kilku lat zwiedzam Polskę. Moje wycieczki czasami trwają kilka dni, a czasami kilka godzin. Zwiedzam sama. Poruszam się wszelkimi dostępnymi środkami transportu, ale bardzo często idę na piechotę – kilka lub nawet kilkanaście kilometrów dziennie.  

Początkowo po powrocie do domu opisywałam moje podróże, wklejałam zdjęcia i zwykłą pocztą mailową wysyłałam znajomym. Gdy wycieczek zebrało się całkiem sporo, pomyślałam, że może warto podzielić się wrażeniami z większą liczbą osób. Stąd pomysł na stronę internetową

Zastanawiałam się, jak ją zatytułować, który z elementów podróżowania po Polsce wyeksponować – czy to, że zwiedzam sama, czy to, że często pieszo docieram do celu. Odpowiedź dali mi ludzie, których spotykam w czasie wycieczek. Dziwi ich, że „tak chodzę”, „bo to daleko”, „bo tak się męczę”. Jedna z zapytanych o drogę pań stwierdziła nawet, że „tam nie dojdę, bo to aż dwa-trzy kilometry”. Oczywiście, prawie wszędzie można dojechać, ale ile się traci. Zapewniam – na piechotę widać więcej.   

Nie opisuję jedynie wycieczek. Jeśli zainteresuje mnie jakiś miejsce lub ludzie z nim związani, poświęcam im osobny tekst.  

Dzięki tej stronie mogę podziękować osobom spotykanym w czasie wędrówek, którym jestem wdzięczna za pomoc i życzliwość. Wśród nich są przede wszystkim właściciele kwater – dziękuję im za gościnę i zainteresowanie moimi wycieczkami. Dziękuję kierowcom busów i autobusów, a także osobom spotkanym na górskich szlakach i wiejskich dróżkach za wskazanie drogi, miłą rozmowę, czasami przekazanie ciekawostek o zwiedzanym miejscu.  

Anna